بسم الله الرحمن الرحیم

یا فارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل

اهل سقیفه میگویند

که پیامبر برای خود جانشینی مشخص نفرمودند و در قرآن هم آیه ای درین خصوص نازل نشده است

سؤالم اینجاست

چرا وقتی پیامبر جانشینی مشخص نکرده و قرآن هم دستوری مبنی بر انتخاب جانشین برای پیامبر نفرموده است

مردم چگونه به خود جرأت دادند و برای پیامبر جانشین مشخص کردند؟

چگونه شخصی جرأت میکند من جانشین پیامبر هستم؟

اگر نیاز به جانشینی بود که شخص پیامبر مشخص می‌فرمود

وقتی پیامبر جانشینی نخواسته (اگر جانشینی میخواستند مشخص می‌فرمود)چطور یک نفر باید بگوید من جانشین پیامبر هستم؟

وقتی برای کسی جانشین می‌گزارند که شخص را خودشان انتخاب کرده باشند مردم که پیامبر انتخاب نکرده بودند،که حالا برایش جانشین تعیین کنند.خدا پیامبر فرستاد و جانشین مشخص نکرد و دستوری ندادند

آیا انتخاب جانشین دخالت در کار خدا و بدعت در دین نیست؟

بدون شک آیات و روایات که مردم را دعوت به اطاعت از دانایان و راسخون در علم میکند شامل افراد بیسوادی چون عمر و ابابکر و عثمان که نه علم جنگ داشتند و نه با آیات قرآن آشنا بودند و حتی مسأله تیمم و ارث و مهریه را هم بلد نبودند شامل این آیات نمی‌شوند و اگر هم مشمول این آیات باشند بحث جانشینی جداست

اللهم عجل لولیک فرج

مشخصات

• جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : پیامبر ,جانشین ,مشخص ,جانشینی ,آیات ,قرآن ,جانشینی مشخص ,جانشین پیامبر ,پیامبر هستم؟ ,مشخص می‌فرمود ,جانشین مشخص ,جانشین پیامبر هستم؟ ,وقتی پیامبر جانشینی
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

طراحی سایت روستای اَشینه Ashineh Dawn Brandon بررسی و نقد پایان نامه ها مرکز فرهنگی جهادی کوثر(س) صنایع چوب سامی راد علیرضا جلایق وبلاگ عاشقان ماشین